Ana sayfa Haberler RIO 2016 Olimpiyat Oyunları ve Giyilebilir Teknoloji

RIO 2016 Olimpiyat Oyunları ve Giyilebilir Teknoloji

759
PAYLAŞ
RIO 2016 Olimpiyat Oyunları ve Giyilebilir Teknoloji

RIO 2016 Olimpiyat Altını Giyilebilir Teknolojinin Ucunda,

Merhaba sevgili sporsever ve teknoloji tutkunu keçiler, Rio 2016 Olimpiyat Oyunları 5 Ağustos cuma günü açılış seremonisi ile başladı. Giyilebilir teknoloji ise artık olimpiyatların içinde. Atletler kendilerine kolaylık sağlayacak tüm teknolojik ürünleri hiç tereddüt etmeden kullanmakta. Bisikletçiler için özel gözlükler, voleybol takımlarının sıçramalarını takip eden özel cihazlar, sporcuların fit ve antrenmanlı kalması için kullanılan cihazlar ve daha fazlası. Gelin birlikte olimpiyat oyunlarında kullanılan giyilebilir teknolojik cihazlara bir göz gezdirelim.

Akıllı Bisiklet Gözlükleri

kopin-solos-smart-glasses-for-cyclists-image-300x193

Amerikalı bisikletçiler Rio 2016'da Solos akıllı gözlükleri kullanıyorlar. Bu gözlük Google Glass'a benziyor. Gözlük bisikletçilere kalp atışı, ritim, mesafe gibi bilgileri sunmakta. Veriler eş zamanlı olarak bisikletçilere sunuluyor. Gözlük kulaklığa sahip ve altı saat gibi bir şarj kapasitesine sahip.

Kas ve eklem terapisi

lumiwave-review-fi-300x150

Teknolojinin nimetlerinden sonuna kadar yararlanan gene Amerikalı atlet ve jimnastikçiler. LumiWave's Kızılötesi Terapi cihazı ufak çaplı eklem ve kas ağrılarını iyileştiriyor. Cihaz üzerindeki pod'lar kızılötesi ışıkları vücuda göndererek kan dolaşımının hızlanmasını sağlıyor ve ağrıların azalmasını sağlıyor.

Zıplama Ölçer

olim8-300x169

Olimpik voleybolcuların ne kadar uzağa, ne kadar yükseğe zıpladığını ölçen bu cihaz sporculara antrenmanlar için analitik veriyi sağlamakta. Toplanan veriler bir uygulama vasıtası ile mobil cihazlara aktarılmakta ve antrenörlere kolaylık sağlamakta.

Visa'dan ödeme yapabilen yüzük

image1-750xx3000-1688-0-308-300x169

Malumunuz Rio'da suç oranları baya yüksek. Bir çok sporcunun soyulduğu ise gelen haberler arasında yer almakta. Rio 2016 oyunları için Visa sporcuların bu durumları yaşamasını önlemek adına ödeme cihazını yüzük olarak sporculara sunmuş. Yüzüğü ödeme cihazına dokundurun ve ödemenizi gerçekleştirin.

Bir sonraki teknoloji yazımızda görüşmek üzere

Keçi ile kalın !