Ana sayfa Haberler Ford Focus RS için Mountune İyileştirmesi

Ford Focus RS için Mountune İyileştirmesi

808
PAYLAŞ
Ford Focus RS için Mountune İyileştirmesi

Ford Focus RS için Mountune İyileştirmesi

Merhaba sevgili piston head keçiler. Ford'un mega hatch'i Focus RS için İngiliz Mountune ekibinden güncelleme kiti geldi. Bu yeni güncelleme kiti sayesinde Focus RS, çok yüksek tork değerlerine ulaşmayı başarıyor.

Mountune İyileştirmesi Performans Değerleri Neler ?

Standart olarak bizlerin beğenisine 2.3LT 350 HP 440nm (overboost ile 470nm) olarak sunulan bu mega hatch, İngiliz Mountune ekibinin modifiyesi ile 370 Hp güce ve 40nm'lik artış ile 480nm (overboost ile 510nm) tork değerine ulaşıyor.

0-100 km hızlanma süresi 4,7 sn. olan RS bu güncelleme ile 0-100 km. hızlanma süresi 0,2 sn. iyileşerek 4,5 sn.'ye düşmekte. Bu rakam araba tutkunları için paha biçilemez !

Mountune ekibi bu güncellemeyi; ECU (Engine Control Unit) güncellemesi, turbo resirkülasyon valfinin değişmesi ve Mountune'un geliştirdiği hava emiş kiti ile sağlamakta. Mountune'un geliştirdiği bu kit Ford Focus RS'in standart parçalarına kıyasla mega hatch'in %11 daha fazla hava solumasına olanak sağlıyor.

Ülkemizde Bu Güncelleme Kitine Sahip Olabilir miyiz ?

Ülkemizdeki vergilendirme sistemi yüzünden bizlerin sadece hayallerini süsleyecek bu araç için geliştirilen performans uygulaması, İngiltere'de 899£ gibi bir etiket fiyatı ile sunulmakta. Bu durumda ülkemizde bu tarz bir güncelleme yapma olasılığımız çok düşük. Şimdilik bizlere düşen görev bu mega hatch'in hayalini kurmak ve test videolarını seyretmek.

ford

Mountune ekibinden yeni haberleri takip etmek için bizleri takip etmeyi unutmayın,

Keçi ile kalın !