Ana sayfa Haberler No Man's Sky Ön İncelemesi

No Man's Sky Ön İncelemesi

1048
PAYLAŞ
No Man's Sky Ön İncelemesi

No Man's Sky Ön İncelemesi

Joe Danger isimli oyunla birlikte kendini gösteren İngiliz bağımsız oyun stüdyosu Hello Games tarafından geliştirilen No Man's Sky, evrende geçen keşif-macera oyunu ve son zamanların çıkması merakla beklenen oyunlardan. Hakkında çeşitli söylentiler ve yorumlar yapılmakta bunlardan biride Reddit üzerinde yazan Daymeeuhn isimli bir kullanıcının dediğine göre, "Oyunda size über-benzin sağlayan bir über-kaynak var. Ve eğer evrenin merkezine bu kaynak vasıtasıyla seyahat edecek olursanız, varış noktanıza 30 saatte gelebiliyorsunuz." Tabi ki bu bir söylentiden ibaret en azından oyun çıkana kadar.

Oyun açık dünya oyunu olacak ve oyuncular iniş yaptığı her bir gezegendeki doğal kaynakları toplayacak ve galaksinin dört bir yanındaki ilginç eşyaları alıp satabilecek oyunda, her bir ticaret bizlere farklı bir hikaye anlatacak. Bunun yanı sıra, yapacağımız her bir ticaret sonrasında elde edeceğimiz gelir ile karakterimizi, silahlarımızı ve uzay gemimizi geliştirebileceğiz. Ayrıca oyunda keşfedilmeyi bekleyen toplamda 18 kentilyon gezegenin ve her bir gezegenin kendisine dair bir ekosistemi olacak. Yani bazı gezegenler güzel ve dingin, bazı gezegenler de hayatta kalmayı zorlaştırıcı şartlara sahip olacak. Bazı gezegenler dondurucu soğuk, bazı gezegenlerde de toksik yağmurlar ve yüksek seviyede radyasyon olacak. Dolayısıyla da sert iklimlere karşı daha fazla dayanabilmek, daha hızlı koşabilmek, daha yükseğe sıçrayabilmek ve daha fazla araştırma yapabilmek için karakterimizi geliştirmemiz gerekecek.

Son yıllarda modası bir türlü dinmeyen hayatta kalma türüne yeni bir soluk getireceğinden hiç bir şüphemiz yok. Animasyon ve grafiksel anlamda kendisine has bir renklendirmesi ve çizimleri olduğunu da söylemek gerek, oyuna retro havası kazandırılmış. Oyun 10 Ağustos tarihinde ülkemizde dijital satışa sunulacak. Şuan Steam üzerinden 150tl gibi bir ücrete ön sipariş verebiliyorsunuz.

No Man's Sky'ı çalıştırabilecek sistem gereksinimi günümüzde çıkan çoğu büyük yapıma kıyasla uygun. Önerilen sistem gereksinimi ise belirtilmemiş.

Minimum Sistem Gereksinimi

İşletim Sistemi: Windows 7 (64 Bit)

İşlemci: Intel Core i3

Bellek: 8 GB RAM

Ekran Kartı: nVidia GTX 480

HDD Alanı: 10 GB

Tabii grafikleri iyice açmak isteyen oyuncuların bundan çok daha yüksek donanıma ihtiyaç duyacakları kesin.

NOT:

No Man' Sky'ın Explorer's Edition adlı PC koleksiyoncu sürümü  150 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunulacak, 10 bin adet stokla sınırlandırılmış sürümün içeriği şöyle:

*1:35 ölçeğinde, yaklaşık 20 cm uzunluğunda, hassas dökme metalden yapılıp elde boyanmış uzay gemisi replikası

*Gemiyi kişiselleştirmek için çıkartma

*ATLAS vitrin kaidesi

*Çıkarılabilir arka plan görüntüsü

*Keşifçi rozeti

*No Man's Sky oyunu